.............Ti, kdo jsou sami, mají smutný život, ale nejsmutnější smrt............

Historie

15. října 2006 v 18:48
Apocalyptica vznikla roku 1993, když se čtyři přátelé- Eino Matti Toppinen, Paavo Lötjönen, Antero Manninen a Max Lilja- ze Sibeliovy akademie uchytily na svém prvním koncertě v klubu Teatro. Díky nevídanému ohlasu jim později nahrávací společnost Zen Garden records vydala o 3 roky později debutové album "Plays Metallica by four cellos" se singly Oh holly Night a Little Drummer boy.
Jejich zvláštností je interpretace původně heavy metalových skladeb, osobitým způsobem aranžovaných pro violoncello. Skupina je složená ze tří (i když původně ze čtyř) klasických cellistů. Kromě heavy metalu hrají též klasickou hudbu, ke které byly na akademii vedeni a občas hrají i na pohřbech.
Skupina získala věhlas adaptacemi skladeb skupin Metalica a Sepultura. Později však vytvořili i svoje originální díla (Inquisition Symphony a Cult), na kterých je stále znatelný vliv heavy metalu. S albem Reflections se ale mírně vzdálili od svého původního cello rocku.
Je upe neuvěřitelné, jak skwěle se jim povedlo spojit klasické nástroje s haevy metalovou hudbou. Apocalyptica doslova "vymazala" hranice mezi metalem a klasickými nástroji. Tato skupina totiž původně chtěla vydat jen jediné cédéčko a zaniknout od čehož vznikl jejich název, ale po úžasném úspěchu se kluci rozhodly hrát dál (naštěsí ;) ). Staly se legendami a velikány haevy metalové hudby.
V roce 2003 jim ze skupiny odešel Max Lilja a zůstali jen tři-Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen a Perrtu Kivilaakso. Eicca však stále skládal skladby pro kvarteto a tak si vždy museli přizvat hosta Antera Manninena. Antero s klukama hraje vždy na koncertech, aby byly v plném hracím počtu.
Roku 2004 se Apocalyptica domluvila se zpěváky ze skupin The Rasmus (Laurih Ylönen)a Him (Ville Valo) a vydaly společný singl Bittersweet (fakt super song).
V roce 2005 vydaly cd "Apocalyptica," na kterém se rovněž objevila skladba Bittersweet a kromě ní také Life Burns znovu s Laurim Ylönenenem. Písničky psal kromě Eicca taky Perttu, který je mnohdy považován za nejlepšího cellistu finska.
Ještě v tomto roce se v Apocalyptice objevil nový člen Mikko Siren, bývalý člen skupiny Slayer, aby je obohatil o bicí.S tímto energickým bubeníkem dostaly skladby Apocalypticy fantastický náboj a staly se famozním spojením bubnů a cell, vyvolalo to však také nespokojenost mnohých fanoušků, kteří Apocalyptice vyčítají až příliš velkou odchylku a moderní pojetí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama